Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod

9. 10. 2011

 Za sedmero horami, za sedmero řekami, za sedmero moři a za sedmero lesy žil mladý chlapec. Nebyl chudý ani bohatý, nebyl hodný ani zlý, nebyl hezký ani ošklivý, nebyl vysoký ani malý. Bydlel v krásném domečku s vždy usměvavou maminkou, těžce pracujícím otcem, malým bráškou a s ještě menší sestřičkou. Když dovršil osmnácti let, šel do světa, oženil se s princeznou a žili spolu šťastně až do smrti...

Taky tak nenávidíte pohádky jako Haruko? On je vždycky nesnášel. Tyhle sladké slátaniny, kde všechno skončí dobře. Chudý kluk si vezme princeznu, stařík chytí zlatou rybku, která mu splní tři přání... a tak dál. Vždyť v normálním životě se nic takového neděje!

Haruko nebyl jako chlapec z pohádky. Byl to obyčejný, průměrný a vcelku nudný kluk, jak se aspoň na první pohled zdálo. Měl za sebou ošklivou minulost a vždycky věřil, že bude mít stejně tak nehezkou i budoucnost. Avšak nikdy si byť jediným slůvkem nepostěžoval. Bez jakéhokoli odmlouvání a kňourání se staral o starý, skoro rozpadlý dům. Musel také vydělávat, neboť jeho matka byla ochrnutá, a tak nijak dobře placené místo nedostala. Otce ztratil Haru už dávno. Vždy tvrdil, že si na něj vůbec nepamatuje, ale opak byl pravdou. Už jako maličký stačil vnímat otcovu lásku a obětavost. Pamatoval si, jak každý den tvrdě pracoval, jak se vracel pozdě domů, jen aby mohli jakž takž slušně žít.

Nebýt té nehody, při které jeho otec ztratil život, bylo by teď všechno jinak. Proto se on sám snažil o matku co nejlépe postarat. Věděl, že její domácí práce, která spočívala v kreslení keramických váz a hrníčků, nemůže nikdy vynášet natolik, aby se uživili.

Každý den po škole proto Haruko chodil do práce, kde se zdržoval až do pozdního večera. I přes jeho nenápadný vzhled, tvořený malou štíhlou postavou, delšími černými vlasy skoro po ramena a fialkovýma očima schovanýma za ošklivě vypadajícími tlustými brýlemi, měl tenhle chlapec velmi zajímavou práci. Sám od sebe by ji nikdy nepřijal, ale neměl na výběr. Byla velmi dobře placená a jiná tak výhodná nabídka nebyla. Zaměstnanci - tedy spíše zaměstnankyně – byly velmi příjemné a samotná postarší šéfová byla ochotna skrývat Harukovo tajemství před zákazníky. Haru se nikdy nestyděl za to, že je chudý, naopak na sebe byl hrdý, že se dokáže postarat o svoji matku sám i přes své velmi slabé tělo, náchylné na nemoci. Proto všichni v jeho práci znali tu těžkou situaci, ve které se nacházel. Možná právě kvůli tomu mu bylo dáno to výhodné místo, i když by tam neměl co dělat.

A kde že teda Haruko pracuje? Každý den po škole se převléká za dívku v jedné maid kavárně jménem Meido kissa a obsluhuje hosty.

 

chmm.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HU! Stále tu prudí... xD

Yumiko, 10. 11. 2011 21:49

Ano, ano, sem tu pořád..-_-''' Jen tak s mě prostě nezbavíš, já vim, já vim..Už ti tu lezu krkem, ale já za to vážně nemůžu..*nahodila důežitý výraz a snaží se obhájit* :D To je...uáááh, to je supr..Proč neni pokraovaní? *nervózně z toho podupává nožkou* :D já potřebuju pokračování! tohle má má naprosto dokonalý námět! muhehehe. :D :D a ačkoliv už mi padá hlava únavou, musela sem si to přečít! Muheheheee:D aspoň ten kousíček.:D Teď budu netrpělivě čekat na pokračování tvých povídek..Mmmmmm OPRAVDU NETRPĚLIVĚ! :D :D Ale dnes..*zívla* už nejsem schopna jakéhokoli fungování *pomalu, ale jistě se plazí k posteli* :D :D Máš dokonalé povídky. muhuhu... teď už utebe budu slídit jak otravný hmyz, muheheh.. :D tomu věř! :D :D

)

ada, 12. 10. 2011 16:46

Nie je to zlé, ale nemám rada keď vznikajú nove poviedky a pritom tie staršie ostávajú stáť

Re: )

Rin, 12. 10. 2011 21:59

Ada, ano...bude to znít debilně, ale taky to nemá ráda. Jenže, prostě nemůžu za to, že nápady vypnuly a honí se mi hlavou jenom tahle povídka. Říkala sem si, že je lepší aspoň něco přidat, než aby stránky stály. Štve mě to, ale nemůžu za to, že prostě nic nemůžu napsat! Jestli by vám vyhovovalo víc, aby tu nic nebylo a raději si počkali, až mě múza poctí svou přítomností, můžete klidně říct. Sama nevím, co je lepší, proto ta anketa =)

....

ElenEstel, 9. 10. 2011 22:37

zní to zajímavě :)

..................

Rhea, 9. 10. 2011 21:31

Jo, nápad skvělej. Takže tu povídku můžeš klidně začít přidávat už teď. :-D

Nishishishi..**-**

Ilay, 9. 10. 2011 17:54

Tak po tomhle kraťoučkém uvedení téhle povídky, jestli se rozhodneš, že ji dopíšeš až někdy já nevím, kdy, tak si tě opravdu najdu a uškrtím tě...xD tenhle námět se mi totiž opravdu líbí :F protože zatím jsem nic podobného nečetla nuhu...xD
A jinak jako kompenzace je to skvěléé :D:D děkuji moc Rin.chan :D